Zpřístupnit pozoruhodné sakrální stavby, představit jejich kulturní bohatství, nebo umožnit setrvání v tichu v srdci měst a obcí, je hlavním smyslem projektu Otevřené chrámy. Na mnoha místech lze využít službu průvodce a požádat jej o prohlídku a výklad.
Projekt vznikl v roce 2017 v Ostravsko-opavské diecézi a inspirací byl projekt Zlínského kraje Otevřené brány, který je zde pro návštěvníky již od roku 2009. Projekt se postupně rozšiřuje i do dalších diecézí.
V roce 2024 se do projektu Otevřené chrámy zapojila brněnská diecéze.
Od 1. května do 30. září se i Římskokatolická farnost Frenštát pod Radhoštěm zapojí do projektu "Otevřené chrámy".
Kostel sv. Martina a sv. Jana Křtitele ve Frenštátě pod Radhoštěm budou každodenně vždy od 8 hod. do 18 hod. otevřeny pro veřejnost.

