Forma: studie
Architekt: Kamil Mrva Architekts
Investor: Obec Trojanovice
Realizace: 2016

Studie navazuje na obnovení lokality kolem Jubilejní základní školy prezidenta Masaryka kde se nachází bývalá Káňova hospoda, ze které byla po roce 1948 užívána jako Národní výbor Trojanovice, po roce 1990 jako obchod, kterým je do dnešní doby. Obchod koupila obec Trojanovice v roce 2013.

Budova byla morálně i technicky zastaralá, ikdyž v roce 2013 proběhla malá rekonstrukce, která rozšířila prodejní plochu obchodu z 60 m2 na 110 m2. Jinak budova nebyla využívaná. Proto se přistoupilo k rekonstrukci obchodu.

Díky rekonstrukci a přístavbě se bude využívat celá budova včetně podkroví. V budově vznikne obchod o celkové prodejní ploše 250 m2 se skladovým, technickým a hygienickým zázemím. V podkroví vznikne 6 nájemních jednotek pro zubní ordinaci, kadeřnictví, masérský salon a 3 kanceláře.

Rekonstrukce je navržena tak, že původní budova si zachovává svůj historický tvar a podle dobových fotografií se upravují výplně oken. Přidány jsou pouze 3 vikýře, které zvětšují možnosti podkrovní části. Ke stavbě je navržená přístavba z pohledového betonu a skla.

Projekt se realizuje 2017 - 2018.