Klub důchodců Pod Javorníkem

altKlub důchodců pod Javorníkem vznikl po roce l990, zásluhou pana Ladislava Tomka, který velmi iniciativně a obětavě získával starší občany ke společným posezením a schůzkám v bývalé škole Pod Javorníkem, která zůstala v majetku obce.

Z počátku byl počet důchodců asi dvacet, v současné době je okolo padesáti. Členové Klubu jsou převážně z Pod Javorníka, ale i z Pod Radhoště a z Frenštátu. Schůzky se konají pravidelně každou středu v podvečer s programem, či  přátelským posezením při kávě nebo čaji. V programu se střídají vzdělávací přednášky např. lékařské (praktický lékař, stomatolog), přírodní medicíny, ale také přednášky se sportovní tématikou (např. Jiří Raška). Náplní schůzek jsou i besedy s účastníky z cest na jiné kontinenty (např. p. Dr. Strnadel, p. Šmajstrla – Texas, Mgr.Novotný - Austrálie  a Nový Zéland). Své poznatky a dojmy z vlastní dovolené u nás nebo v zahraničí si vzájemně předávají členové Klubu při společných posezeních. Velkému zájmu se těšila beseda s Ing. Šulou, ředitelem Domova důchodců ve Frenštátě.

Nedílnou součástí aktivit Klubu jsou zájezdy: na Radhošť, Velký Javorník, Ondřejník, Lysou horu, do Čalova, Turzovky, Olomouce - Flora, Věžek, Paskova - důl, Petřkovic - Hornické muzeum, na Sv. Hostýn, Svatý Kopeček, Bystřičku, Helfštýn a vyjímečné Dlouhé Stráně.

Nejsou opomíjeny ani kulturní akce, jako Končinová zábava, Sousedská zábava, Mikulášká nadílka, zpívání koled před Vánocemi, Silvestr, oslava výročí založení Klubu. Příjemné je i přátelské setkání s členy Klubu seniorů z Lomné. Nutno zdůraznit  velmi dobrou spolupráci s Obecním úřadem.

Velké oblibě se těší grilování kuřat, vaření guláše, smažení vaječiny, opékání buřtů a pod. Pěkným zvykem je oslava narozenin jednotlivých členů  s předáním malého dárku. Mimo vyjmenované akce jsou setkání vyplněna společenskými hrami. Členky Klubu se pravidelně zúčastňují již třetím rokem kondičního cvičení, které vede Mgr. Květa Reková.  Aktivity Klubu podtrhuje i každoroční jarní úklid okolí školy.

Klub vedl  až do roku 2001 pan Ladislav Tomek, kdy náhle zemřel. Vedení převzal pan Vojtěch Gajdušek, který také pracoval bez ohledu na čas. Bohužel i on odešel náhle v roce 2006.
Současným vedoucím je pan Jaroslav Dobiáš, kterému se zajišťováním akcí pomáhá organizační výbor, zejména paní Jarmila Mikesková.

Členové Klubu rádi  přivítají nové zájemce do svých řad.

                                                                                                     Jarmila Mikesková 

Databáze firem Evropské databanky
Moravskoslezský kraj